Volcanoids: Alfa krtek

Připlouváme k ostrovu. Už z dálky jsou vidět sopečné erupce. Asi to nebyl nejlepší nápad vydat se na toto místo, ale kapitán je ten, kdo zde rozhoduje. Jako první na mě čeká výprava na neznámý ostrov, kde vládnou COGové. Přežiju i tentokrát?

Vítejte u hry Volcanoids od poměrně nového, ale herním průmyslem protřelého týmu Volcanoid. Ano je to originální mít “stejné” jméno jako hra. Když jsem zmínil protřelý tým, myslím především grafika Tomáše Rampase a společně s ním programátora Ondřeje Petržilku. Pokud znáte hry Space Engineers nebo Medieval Engineers, tak právě z těchto her je vítr zavál do jejich vlastního projektu. O co vlastně v této hře půjde? Kupodivu o můj oblíbený survival žánr. Když se k tomu přidá i steampunkové prostředí je o zábavu postaráno.

Hra odehrává na ostrově osazeném sopkou, která vás co chvíli bude zásobovat svými smrtícími erupcemi. Na jednu stranu jsou erupce životu a technice nebezpečné, ale z hlediska produkované energie “životadárné”. Aby bylo čeho se bát mimo této centrální sopky vyskytují se na ostrově také nepřátelští roboti COGové, kteří právě tuto energii využívají ke svému “životu”. Stejně jako já, tak i oni těží dostupné materiály, vyrábějí další roboty a vylepšují sebe a svou základnu. Vašim cílem je zničit jejich centrálu umístěnou v srdci sopky a navrátit tak ostrov původním obyvatelům.

Pokud si říkáte jak vlastně přežít na ostrově při sopečných erupcích a při útocích robotů, tak vězte, že vašim hlavním prostředkem bude vrtací souprava. Budete ji využívat nejen jako základnu, ale také jako mobilní továrnu a přesunovadlo pod zemí. Toto vaše multifunkční obydlí si můžete vylepšovat a různě modifikovat. Přetvářet v něm surový materiál na potřebné komponenty a munici. Samozřejmostí jsou i obranné systémy.

Dojmy z uzavřené alfy

Po spuštění hry na ultra nastavení jsem byl mile překvapen její svižností. Prozatím jsem nezaznamenal žádné technické problémy nebo bugy. Grafické zpracování vypadá výborně. Povedený je předpřipravený systém úkolů, které vás vedou pěkně za ručičku a díky tomu brzy pochopíte co se kde a jak vyrábí. Jakmile splníte vše potřebné, vypustíte na ostrov základní vrtací soupravu, kterou si zaberete pro sebe a následně se pustíte do oprav. Aktuálně se erupce spouští po 18 minutách, takže relativně hodně času pro práci na povrchu máte, ale někdy je to opravdu tak tak.

Při startu hry nejste úplně bez prostředků. V inventáři a ve skříních v ponorce máte krumpáč, brokovnici, náboje, lékárničky a opravné moduly. Když narazíte na COGy, střílejte a po jejich “demontáži” je nezapomeňte vybrat. Mají u sebe celkem dost materiálů a věcí.

Uloženou pozici jsem zatím nahrával 2x, jelikož máte vždy omezený čas pro práci na povrchu, tak jsem se poprvé běžel schovat před erupcí od soupravy na ponorku a po návratu jsem našel pouze její trosky. Dobře, měl jsem uloženou pozici, přišel čas na test č.2. Jelikož si vrtací soupravu musíte opravit, chybělo mi pár stěn. Tak jsem se schoval na žebříku za stěnou. Sopka bouchla a nic, tak si říkám paráda, ale jen jsem to dořekl, padl jsem mrtev na podlahu modulu, který dopadl stejně jako já. Při třetím pokusu jsem se tedy řídil instrukcemi kapitána ponorky a poslušně se se soupravou zavrtal pod zem. Cestování pod povrchem se řídí automaticky. Podle přítomné mapy si jen navolíte úroveň kam se chcete dopravit a modul se automaticky vydá na cestu. Na vás je jen to, kdy se vynoříte nebo zavrtáte zpět. Pod povrchem se tak budete zdržovat při přesunech a při erupcích. Vaše základna je funkční pouze na povrchu.

Hru mohu vřele doporučit. Jelikož mám rád tento typ her a obzvlášť od českých autorů. Hra je aktuálně v uzavřené alfa verzi, kam jsem dostal od Tomáše přístup, čímž mu ještě jednou děkuji. Jedná se o nadějný projekt a já pevně věřím, že si kluci půjdou za svým cílem a hra bude pod jejich rukama vzkvétat. Doplním, že motorem hry je engine Unity. Momentálně můžete hrát samostatně, ale po vydání hry na Steamu bude přidán multiplayer s kooperací a na své si přijdou i PVP hráči. Mělo by se tak stát ještě tento měsíc.


Doporučené odkazy:

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments