Příběh Arku: The Island

Z nějakého důvodu jsme se všichni minimálně jednou probudili na pláži s naprosto neznámým implantátem na ruce. A ano, všichni jste si ho i několikrát podrbali. Po celém ostrově a poušti nacházíme tajemné poznámky našich průvodců. Heleny Walker, která dala dohromady i všechny poznámky jednotlivých zvířecích druhů. Gaie Marcella Nerva, římského centuriona, Sira Edmunda Rockwella, který vytváří elixíry a Mei-Yin, čínské bojovnice.

Příběh Heleny Walker
Helena si ve svých prvních poznámkách všímá, že by celý ekosystém neměl fungovat. Prostě je na ostrově moc dravců a málo kořisti, aby fungoval sám. Dochází již tedy ve své 6. poznámce k závěru, že je možná celý ostrov umělý, vymyšlený a řízený něčím jiným. V hned další poznámce si stejně jako my všímá podivných obelisků vznášejících se nad ostrovem a podivných oltářů v jeskyních pod ostrovem. V jedenácté poznámce si navíc všímá toho, jak rychle se zvířata na ostrově oproti reálným podmínkám rozmnožují. Nedokáže pochopit, jak je možné, že se tak primitivní zvířata dají ochočit. Ve 13. poznámce nachází Procoptodona a jako bioložka ví, že ten mezi dinosaury nemá co dělat. Dochází tedy k závěru, že Ostrov není ekosystémem, ale spíše nějaké ZOO. Opouští tedy svého přítele Rockwella, který jí s výzkumem pomáhal a vydává se vyhledat další ženu na ostrově, Li Mei-Yin, která jí pomohla při studiu chovu ochočených zvířat. Při tomto studiu se dostává k dalším zvláštnostem a to, že ochočená zvířata navzdory svému přirozenému chování nikdy nebojují mezi sebou. Zde se jí v hlavě začíná objevovat poprvé myšlenka, že všechna zvířata na ostrově jsou geneticky modifikována. Vrací se tedy k Rockwellovi, který právě studuje obelisky a jak s nimi komunikovat. Následně našla kmen, který našel všechny tajemné artefakty a dokázal s nimi aktivovat jeden z obelisků. Sama se vydává zkoumat artefakty a snaží se přijít na způsob, jak aktivovat všechny tři obelisky. S pomocí své přítelkyně Li Mei-Yin společně porazí obří pavoučí královnu a velkou opici. Dostává se do zajetí našeho dalšího průvodce na Ostrově, který se jí představí jako Gaius Marcellus Nerva. Poté, co Nerva získá i třetí klíč od draka, vydává se se svojí skupinou do tajuplné jeskyně uprostřed ostrova. Zde také Heleniny poznámky na Ostrově končí.

Příběh Gaia Marcella Nervy
Nerva se hned ze začátku snaží dát dohromady ostatní přeživší na ostrově a vybudovat z nich novou jednotku centurionů. Bojuje s ostatními kmeny a postupně jeden po druhém likviduje. Po svých nájezdech a zákeřných útocích je k němu vyslán jako velvyslanec náš známý z dalších poznámek, Edmund Rockwell, který mu na prvním setkání prozradí svou domněnku, že se celý ostrov jmenuje ARK. Dostává se do křížku s Mei-Yin a rozhodne se, že postupně skutečně ovládne celý ostrov. V momentě, kdy má ostrov skutečně téměř celý pod kontrolou, setkává se znovu s Rockwellem, který se již aktivně věnuje studiu obelisků. Nerva si myslí, že jsou obelisky nějakým památníkem bohů. Památníkem, kterému když složí oběti, dostane se mu od bohů odměny. Zároveň se od svých zvědů dozvídá, že se Mei-Yin vydává k jednomu z obelisků a snaží se jí v tom zabránit. Když dorazí k obelisku, Mei-Yin nikde není. Najednou ho i s jeho legií oslepí obrovský záblesk a před nimi stojí Mei-Yin se svojí tlupou ochočených zvířat. Nerva nad Mei-Yin ve velké bitvě vyhraje a zajme Helenu. Vydává se pak sám pro poslední třetí klíč od draka. Ten úspěšně získá, ale mezitím malé kmeny decimují jeho území. Rozhodne se, že nejdříve získá moc obelisků a vypraví se do tajemné jeskyně uprostřed ostrova. Všichni jeho muži a zvířata zemřou a on nezískává nic. Zde končí poznámky Nervy.

Příběh Edmunda Rockwella
Rockwell od svých začátků na ostrově experimentuje s vařením a spolupracuje s Helenou na studiu ostrova. Jednoho dne je ostatními kmeny vyzván, aby šel jednat s Nervem. Po několika nevydařených experimentech se rozhodne dát si od své laboratoře chvíli oddech a vydává se prozkoumat jednu z jeskyní. Na jejím konci najde zázračný artefakt pulzující záhadnou energií. Poté, co jeden z artefaktů donese k jednomu z obelisků, konečně přichází na to, že spolu vzájemně reagují. Společně s jedním kmenem ze severu objevuje, že artefaktů je na ostrově daleko více. Znovu se setkává s Helenou a vypráví jí o svých objevech. Nerva mu nabízí spojenectví při pátrání po záhadách obelisků a Rockwell zvažuje, že tuto nabídku přijme, i když se celou dobu na ostrově snažil být neutrálním. Vydává se s Nervem na výpravu, při které je chycena Helena. Rockwell pojme podezření, že se Helena snažila prozkoumat obelisky bez něj a je nakonec radostí bez sebe, že získá její výzkum a že je ona zavřená v kleci. Jeho poznámky na Ostrově končí informací, že se s Nervou vydává do jeskyně uprostřed ostrova.

Příběh Li Mei-Yin
Mei-Yin se od začátku snaží přežít v džungli. Díky ní se dozvídáme, že implantáty pomáhají porozumět cizím jazykům. Díky vesničanům se rychle naučila, že většina zvířat na ostrově jde poměrně lehce ochočit. Ochočí si svého raptora Wuzhui, který je jejím věrným společníkem. Díky němu získá dalších 5 raptorů, kteří následují Wuzhui a poslouchají příkazy své paničky. Postupně získává další a další zvířata. Při jedné ochraně konvoje se poprvé tváří tvář setkává s Nervem. Snaží se ochočit větší a silnější zvířata, aby se Nervovým legiím vyrovnala. Vesničané jí vypráví o podivné bariéře, která nic nepustí ven z ostrova. Dostává i svou novou „přezdívku“ Královna šelem džungle. Jednoho dne jí navštíví Helena, která chce studovat její ochočená zvířata. Postupně se dostává do války s Nervem, který se snaží ovládnout celý ostrov. Rozhodne se, že musí ochočit Krále démonů. Obřího ještěra se žlutě zářícíma očima. Při jeho výcviku zjišťuje, že po pádu z malé skalní římsy se v jeho očích projeví obří nenávist a přestává poslouchat příkazy. Vypravuje se s Helenou k jednomu z obelisků v naději, že pokud se dokáže přenést z ostrova k bestii, mohla by se jednou přenést i domů. Chce získat všechny tři klíče, aby se mohla dostat domů. Díky králi démonů vyhrávají s Helenou nad obří opicí. Po návratu k obelisku je ovšem překvapí Nerva a jejich zdecimované síly napadne v plných počtech. V boji umírá její věrný raptor Wuzhui a Mei-Yin slíbí, že Nerva najde a zabije. Osvobozuje Helenu a dostávají se nepozorovaně spolu s Nervem a Rockwellem do jeskyně uprostřed ostrova. Zde také končí její poznámky.


Tohle všechno nyní víme o Islandu. O všech čtyřech našich průvodcích slyšíme naposledy, když se vydávají do jeskyně, kterou známe jako TEK cave.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments