Příběh Arku: Aberration

Než se pustíme do interpretace samotných příběhů našich přeživších, je potřeba trochu si situaci objasnit. Kromě našich známých – Heleny, Edmunda a Mei se na Aberrationu setkáváme s novou postavou Diany Altaras a za zmínku stojí i postava technicky zdatného Santiága. Dianiny poznámky začínají pravděpodobně v době kdy Helena, Edmund a Mei prožívali svá dobrodružství na Islandu. Příběh Mei-Yin je pak vyprávěn v době, kdy Helena Walker a Edmund Rockwell pobývají na Scorched Earth.

Diana Altaras
Skupina přeživších chce aby je Diana vedla, protože je z ozbrojených složek URE (Spojené republiky Země). Ona se však považuje za obyčejného bojového pilota. Navíc vše by bylo jednodušší bez těch dinosaurů, zvláště pak útoky raptorů narušují morálku. Alespoň že počasí je pěkné, už tři dny je nebe bez mráčku. Diana se připojila ke skupině, která je pod vedením někoho z URE a tak je výborně organizovaná. Ve skupině jsou i členové Federace přezdívaní Feddiové (zřejmě šlo o dvě znepřátelené strany). Mezi URE a Federací začínají v táboře vznikat napjaté situace. Diana se poprvé setkává se Santiagem, milovníkem popové hudby. Ten je slavný protože pravděpodobně zprovoznil TEK brnění. Skupina má zásoby na měsíc až dva a tak je Diana vybrána aby s pomocí TEK brnění, které obsahuje jetpack letěla hledat pomoc. S nadšením pilota si vychutnává let, když ani ne den letu od základny naráží na neviditelnou bariéru. Santiago si bariéru prohlédl a je mu tak jasné, že ta je příčinou blokování jejich radiových signálů. Cílem je najít způsob jak bariéru prolomit. Netrvalo dlouho najít zdroj. Tím jsou pravděpodobně tři obelisky které jsou propojeny nějakou šílenou technikou se čtvrtým signálem vysoko nad hlavou. Skupina začíná tajně sestavovat bombu, tak aby případní věznitelé nic netušili. Po měsících se konečně povedlo bombu sestavit. Vše pak proběhlo hodně rychle, jakmile se skupina dostala na platformu spustil se obranný mechanismus a tak bylo nutné bombu rychle aktivovat. Více než polovina lidí se však nedokázala z platformy dostat včas. Po zničení platformy se bariéra oslabila a zmizel obrovský hologram s oblohou. Teď bylo dobře vidět že Země kolem je jen nějaký umělý vesmírný ostrov, který navíc působí pocitem, že se rozpadá. Skupina si bere co unese a přesouvá se do jeskyního komplexu, který objevili cestou z poničené platformy. Když se po přesunutí do jeskyně jde Diana podívat na povrch, zjišťuje, že se přesunuli na poslední chvilku, země je doslova v plamenech. Bariéra která je chránila, nyní propouští vražedné sluneční světlo. Dobrou zprávou je, že podzemí je daleko větší než si mysleli. Diana se po delší době cítí odpočatá, ale značně neklidná. Přestože nikdy nebyla věřící, stále častěji si prohlíží náhrdelník od matky. Zmiňuje se, že jetpacky v TEK oblecích přestaly fungovat. Santiago přichází s novým plánem, chce zkusit zesílit teleportační signál který je na jiné frekvenci než signály obelisků a s jeho pomocí se z toho místa dostat pryč. Všichni vědí, že to bude trvat roky, ale souhlasí. Projekt Brána je spuštěn.

Projet není ještě ani v půlce a už teď je vidět jako obrovský je. Bude vyžadovat spoustu energie, takže je v plánu využít energii obelisků a přemostit jí do brány. Vždy když Diana leze po zdech v jeskyni posteskne si jak moc chybí jetpacky, ale už je to roky co fungovali naposled. Při jedné výpravě našla ohořele zbytky zbroje a pozůstatky mrtvoly a je přesvědčena, že jsou v jeskyni noví příchozí. Diana se potkává s Mei-Yin a jejími mazlíčky. Mei je mlčenlivá, nedůvěřivá a stále ve střehu. Snaží se do skupiny zapadnout, ale dělá jí problém holografické ovládání a pokročilé nástroje, přesto zarputile odmítá pomoc a učí se. Diana se vydává na nebezpečnou misi do opuštěných struktur, které byly objeveny nedaleko tábora. Pořád není jasné kdo je zde zanechal, ale Santiago říká, že detekuje emise toho co by se dalo nazvat krystalizované pruty Elementů. Ty jsou potřebné pro projekt Brána a sami je nedokážou vyrobit. Skupina však v ruinách naráží na nebezpečné tvory a bez TEK obleků je přežití takřka nemožné.

Zapis z mise: první poručík Diana Altras, URE 82. Stíhací eskadra.
Zanechávám tento záznam v pro případ selhání mise. Většinu týmu jsme ztratili hned poté co jsme přišli do oblasti operace. Roho a Flynn zaútočili na cíl. Halsted a já jsme poslední zbývající členové. Potvrzuji, že cíl je v ruinách a zanechávám o tom kódovanou zprávu. A vyřiďte Mei: Omlouvám se, ten výlet nám asi nevyjde. Ale určitě by se ti to líbilo. 

Diana dokončuje náhrdelník a dává ho Mei. Ta pro ni dar nemá a tak jí na oplátku prozrazuje že jí celou dobu říká Juzi, což znamená mandarinka – pro její zrzavé vlasy. Obě ženy k sobě pociťují velmi vřelý vztah.

Mei-Yin
Mei netuší jak se na toto místo dostala. V poznámce napsala, že když se snažila vytáhnout meč z nějakého přístroje, objevil se jasný záblesk a najednou byla zde. Bez ohledu co to bylo za zařízení, musela ho nějak poškodit. Nervova, stále ještě krvácející mrtvola se přesunula spolu s ní. Jelikož byla noc, rozhodla se ošetřit vlastní rány a počkat do rána. Ráno přišlo jako ohnivá smršť, vzduch doslova hořel a Mei jen tak tak stihla doběhnout k nedaleké jeskyni, které si všimla dříve. Než riskovat pobyt na povrchu, rozhodla se vydat hlouběji do jeskyně. Ta byla větší než si dokázala představit, nedalo se to ani nazvat jeskyní, jelikož se tu rozkládal les. Mei cítila ve vzduchu divoká zvířata, musela se mít na pozoru. Je napadena skupinou malých příšer, které se objevili ze země a i když jich spoustu pobila stále se objevovali další. Zahnat je dokázalo až podivné světlo ze zářícího pilíře. Příšerky se ho zřejmě bojí. Později si odstraňuje obvazy z tváře, kterou jí tak zdobí nová jizva. Zároveň získává nového společníka, malého jelenu podobného tvorečka co dokáže vyzařovat světlo. Dává mu jméno Xiao. S ním je nyní orientace daleko jednodušší, ovšem jeho světlo není nekonečné a tak občas musí své světlo zhasnout aby načerpal síly. Mei však potřebuje zvíře s jehož pomocí by mohla pohodlněji a rychleji cestovat. Vyhlíží si proto smečku vlkům podobných tvorů, jednoho odlákala od skupiny a úspěšně ochočila. Dává mu jméno Shi, protože je černý. Jeho věrného raptora Wuzhui však nic nahradit nemůže.

O den později sledovala obrovské zvíře s velkými drápy a úmyslem ho ochočit. Když se cosi sneslo ze stropu a zaútočilo na její vyhlédnutou oběť. Byla to ještěrka, kterou Mei ještě nikdy neviděla. Ne, nebyla to ještěrka, ale skutečný drak – dlouhé tělo s hřívou, peří na pažích, železné drápy a rychlost větru. Mei-Yin našla svou novou kořist. Ochočit draka bylo těžší než čekala, Shi zpočátku úspěšně „tancoval“ kolem šelmy ale pak byl zasažen a Mei vyhozena ze sedla. Zanedlouho Shi umírá, ale to už drak pomalu podléhá narkotickým šípům. Ačkoli Shi nesloužil dlouho, sloužil věrně a tak ho Mei zakopává a po čase se zase cítí jako skutečná Královna džungle. Cestování po jeskyni je teď díky drakovi, který dostává jméno Ao Yue, tak snadné. Mei zjišťuje, že jeskyní komplex je daleko rozsáhlejší než si kdy dokázala pomyslet.

„Pokud budu pokračovat, najdu konec světa? Nevím, ale půjdu dál. Nemůžu se vrátit domů, ani na ostrov, ze kterého jsem přišla. Můj nepřítel leží mrtvý daleko za mnou a nenalezla jsem žádné přátele nebo spojence. Nemám jiný cíl než prostě přežít. Takže teď můžu udělat pouze krok kupředu.“

Hlouběji v jeskyni naráží na okřídlené příšery, které evidentně útočili na světlo Xiao. Pro Ao Yue však nebyli žádnou překážkou. Po čase Mei nachází stopy, jsou hluboké, jako by silou vytvořené a hodně daleko od sebe. Nenachází žádné zvířecí stopy, které by je doprovázeli. Vydává se opatrně po stopách. Ačkoli se držela ve stínu a použila neviditelnost svého draka, čtyři postavy v zářivých zbrojích jí sledovali a přesně věděli kde se nachází. Když se chytala zaútočit, jedna postava sejmula helmu a odhalila lidskou tvář a vlasy barvy zapadajícího slunce (Diana). Ozbrojené postavy nedokázali skrýt překvapení když viděli zkroceného Ao Yue a když se od Mei dozvěděli, že přišla z jiného světa. I ona měla spoustu otázek a nejvíce jí asi zaujalo brnění, které umožňovalo vidět v noci a pohybovat se velkou rychlostí. Nevěřila tomu, dokud si sama nevyzkoušela helmu s nočním viděním a termovizí. Bylo to jako kouzlo. Využila jejich nabídku a rozhodla se nějaký čas zůstat v jejich vesnici. Tam se poté snaží pochopit jejich nástroje, které jsou tak jiné než na ostrově. Pokud bude chtít být nápomocna a pochopit jak nástroje fungují, bude se muset více snažit. Jde jí to ale hodně pomalu, nedokáže to stále pochopit a ve srovnání s ostatními působí jako nemotorné dítě. Proto se Mei rozhodne, že z tábora odejde. Než jí ale Diana dá nějaké zásoby trvá na tom, aby si vyzkoušela jejich TEK brnění. Pocit který z brnění má je nepopsatelný, jako by celý život spala a nyní se probudila. Po tomto zážitku je jí jasné, že nemůže odejít. Mei se díky své válečnické povaze učí rychle brnění ovládat. Je schopná jednou rukou držet křehké vejce a druhou rozbíjet kamení. Přátelský souboji s Juzi, jak začala Dianě říkat, by dokázala snadno vyhrát, ale nechce jí zahanbit za to jak moc jí pomohla. Vesničanům poté pomáhá úspěšně získat několik dračích vajec. Když jí ostatní viděli bojovat, přestali ji brát jako nešikovné dítě. Prostě každý vyniká v něčem jiném. Vesnice se začíná plnit ochočenými zvířaty a Mei se musí ohánět aby ostatní naučila jak se o ně starat. Je uklidňující mít kolem sebe tolik živočichů.

Kmen vyslal do hlubin jeskyně skupinu, aby tam našla něco důležitého, ale nevrátili se. Nepřišla ani žádná odpověď přes vysílačku. Vesničané se obávají, že je napadli hrozní démoni kteří tam číhají. Mei tomu nevěří. A Juzi odešla se skupinou. Proto vybavila Ao Yue TEk brněním a zbraněmi a vydala se na cestu. Ať už cestou potká jákékoli démony, zničí je. Místo bylo nehostinné, bez života a ani Ao Yue se tam nelíbilo. Našla několik členů skupiny, všichni byli mrtví, ale Juzi mezi nimi nebyla. Poté díky TEK brnění zahlédla dvě prchající postavy a monstrum které je nahánělo. Ao Yue dostal povel k útoku a Mei vystřelila po monstru. To na chvilku zaváhalo, ale to již bylo pod útokem draka. Poté již společnými silami dokázali monstrum zahnat. Jedním ze dvou přeživších byla Juzi, která Mei objala,. Druhý přeživší byl zraněn ale naživu. Diana se ani po této události nechtěla vrátit, dokud nebude mít to, pro co sem přišla. V noci se stala nečekaná událost. Hrudník jejích zraněného společníka se rozerval a vyskočil z něj menší exemplář monstra které je předtím nahánělo. Mei to dočista překvapilo a musela se bránit nečekaným útokům malé příšery, dokud ji Juzi nezastřelila. Poté se vrátili do ruin aby Juzi našla to co hledala. Času na to bylo málo, neboť se k nim blížilo několik velkým monster. Ačkoli to Mei rvalo srdce nechala Ao Yue aby na monstra zaútočil a zdržel je.

„Stydím se, že jsem Ao Yue opustila a nechala ho aby zdržel démony, zatímco my jsme utekli. Bolelo mě, když jsem slyšela jeho řev, ale jeho oběť nám zachránila život. Odpusť mi, můj věrný příteli.“

Cesta do vesnice teď byla pro obě ženy náročná. Museli se pohybovat obezřetně a opatrně. Nakonec se jim povedlo vyšplhat do vyšších pater jeskyně. Juzi říkala, že položka kterou našla může pomoci celé vesnici. Mei to bylo jedno, byla ráda že jsou obě v pořádku a naživu. Po návratu jsou za hrdiny. Poklad který Juzi donesla pomůže vesničanům otevřít magické dveře, které je odvedou z tohoto místa. Mluví se o návratu domů. Mei těší, že když o těchto věcech mluví, zahrnují do toho i jí samotnou. neberou jí tedy jako cizince nebo žoldáka, ale jako sobě rovnou. Mei-Yan našla svůj nový domov, který bude chránit i svým životem.

Helena Walker
Po příchodu na Aberration je Helena fascinována hojností podzemní flory a fauny a už vůbec nechápe její bioluminiscenční schopnost. Ona by se raději vrátila na Island, do dobře známého prostředí, ale Rockwell o tom nechtěl ani slyšet a ona ho nechtěla nechat jít samotného. Z podzemního světa není moc nadšená, ale po čase stráveném v poušti je vděčná za místo které oplývá hojností vody. Setkání s obrovskou krysou vyvolává pocit jako by některá zvířata pařila spíše do mytologie a zda tím kdo stojí za jejich vznikem je člověk. Při jednom souboji, s tím co Helena nazvala FSBMM, už jí docházeli síly a situace vypadala kriticky, když se objevil bojovník v zářící zbroji a snadno nepřítele eliminuje. Helena nedokázala skrýt radost, když zjistila že ve zbroji je Mei-Yin. Ta se zmiňuje o svém souboji s Nervou, kterého zabila a také Heleně představuje své nové přátele, kteří pocházejí z jejich budoucnosti, i z Heleniny budoucnosti, tedy období daleko za rokem 2008. V táboře se setkává s Dianou, bojovou pilotkou a je velmi překvapená že její přátele pocházejí ze stejného období. Více lidí z jedné doby, to je opravdu neobvyklé. Dovídá se o plánu otevřít bránu a přesunout se do nového prostředí. Je si jistá, že obelisk to nedovolí a zničí je tak jako Reiinu vesnici v poušti. Vedení kmene je vnímavé a vyslechne Helenu. Ta se dozvídá že už došlo k poškození jednoho z obelisků a jeho řídícího centra. S pomocí Diany získává malý průzkumný tým a je připravena na nebezpečnou cestu k obelisku. Helena dostává TEK zbroj a pomalu se s ní seznamuje. K výpravě se přidává počítačový expert Santiago, který obelisk prohlédne. Rockwell se výpravy neúčastní, pomáhá vesničanům s výzkumem a je stále více zaujatý elementem, což Helenu znepokojuje. Ale výprava je důležitější. Struktura stanice je odlišná od ostatních, zřejmě díky existenci jeskyní. Helena přemýšlí, zda je to neobvyklé, či zda se všechny stanice od sebe liší. Povrchy je bez přehánění opravdu nebezpečný. Přímý sluneční svit, dokáže během pár vteřin spálit člověka na popel i v TEK brnění. Je nutné výpravy k obelisku plánovat na noc. Skupina zjišťuje, že obelisk se chová zvláštně. Pulzuje a otřásá zemí jako by se měl každou chvilku rozervat na kusy. Navzdory nebezpečí Santiago trvá na dalším průzkumu a analýze. Ta potvrzuje co si mysleli. Obelisky jsou nestabilní i když je projekt na otevření brány vypnutý. Santiago zkoumá, jak by se mohli nechat obeliskem teleportovat do srdce samotné stanice. Povedlo se. Santiago dostal skupinu do řídící místnosti. Její architektura je podobná té se kterou se již Helena setkala. Všude je velký hluk pravděpodobně z toho jak probíhá vysílání do všech oblastí stanice.

Cíl je teď najít způsob jak vypnout obelisky. Hlouběji ve stanici objevují místnost tak obrovskou, že nebylo možné dohlédnout na druhý konec. Místnost byla plná kontejnerů které obsahovaly tvory, plody nebo vejce a to až po obrovské cize vyhlížející příšery. S podobnou místností se Helena již setkala v předešlých řídících centrech. Vypadá to, že každá stanice má své vlastní tvory. Helena chtěla tvory prozkoumat, ale Mei-Yin ji přesvědčila, že je to nebezpečné. V další kontrolní místnosti, která byla podobná té s tvory ale mnohem menší, se u stěny nacházeli číslované kontejnery a všechny obsahovaly stejný druh: Homo sapiens. Nešlo ovšem o kolny, každý z nich byl jedinečný. Helena předpokládá, že jak ona tak i její přátelé přišli z nějaké podobné stanice a přemýšlí, zda jsou její vzpomínky transplantované, falešné. Nechce tomu věřit. Pro Mei-Yin byla místnost s lidskými vzorky asi největší šok, Helena se jí to snaží vysvětlit, ale není si jistá, že to této ženě pocházející ze 7 století pomohlo. Představa, že se dají lidské bytostí výrábět pro ní musí být nepředstavitelná. Konečně našli hlavní ovládání obelisku, které se podobá tomu co použili k přenesení do řídícího centra. Santiago se hned pouští do práce. Najednou se ozývá řev, hodně řevu. Je čas utíkat! Při vstupu do ovládání obelisku došlo k vyvolání tvorů kteří slouží jako jeho obrana. Naštěstí se právě včas probudil v Mei-Yin instinkt bojovníka a zatím co bojovala, Helena a Santiago připravili únikovou cestu. Portálem stihli proběhnou těsně před tím, než se zavřel. Vesnice byla zachráněna a projekt brány je dokončen. Je tedy šance odtud uniknout. Cestou z divočiny Helena doplňuje své poznámky o místních tvorech. Možná je to zbytečné, ale pro ji je to něco jako sebevyjádření. Skupina na zpáteční cestě kontaktuje vesnici a ta s velkým nadšením přijímá zprávu o jejich úspěchu. Náhle z vesnice přichází nové volání, tentokrát tísňové. Slyšet byl Dianin hlas a výkřiky, někdo zmínil Rockwella. Skupina zvyšuje tempo návratu a snad dorazí do vesnice včas. Vše vyznělo jako by se něco stalo Rockwellovi a Helena má pocit, že je to její vina. Skupina přichází pozdě. Vesnice je totálně zdevastovaná a všude se povalují mrtvá těla. V dálce je vidět viník, velká fialová postava co mizí do hlubin. Diana umírá v náručí Mei-Yin a než vydechne naposled prozrazuje které monstum je viníkem. Je to Edmund Rockwell. Helena se snaží zastavit Mei-Yin aby se vydala po stopách Rockella. Několik týdnu se museli bránit příšerám, které zřejmě posílal sám Rockwell. Až přišel den, kdy se Mei-Yin rozhodla, že už se nebude schovávat a popadla zbraň, takovou nenávist nepoznal ani Nerva. Helena se bojí, že se Mei-Yin řítí do záhuby a neví jak jí zastavit. Není si jistá zda by dokázala Rockwella zabít, je to její nejstarší přítel, který ji pomohl, když už nikoho jiného neměla. Rockwella našli uprostřed řek plných lávy. Stala se z něj obrovská hrozivá bytost s chapadly. Stačil jediný pohled na deformovaný obličej a Helena byla rozhodnutá – stiskla spoušť. Boj byl zuřivý a když Mei-Yin zasadila poslední úder padala do lávy. Naštěstí jí Helena v posledním okamžiku zachytila. Bylo po všem.

Siru Edmundovi Rockwellovi

… vězte že si vás nepamatuji jako monstrum, kterým jste byl v posledních chvílích, ale jako tajemného, posedlého člověka, kterým jste se stal, když jsem vás našla v poušti. Kdybych měla nějaká znamení, nemusela bych označovat tento prázdný hrob.
Tento hrob je pro člověka, kterým jsi byl a kterého si pamatuji. Byl jsi ten muž, který se mnou rozmlouval a uměl mě rozesmát, muž který se podělil o své zásoby bez postranních úmyslů. Byl si vědec, učenec a gentleman. Kdekoli jsi, doufám že jsi v klidu a míru.

Navždy tvůj přítel.

Helena Walker

Mei-Yin od souboje s monstrem nepromluvila, jen si prohlíží náhrdelník s hvězdnou lodí a stále jej převrací v ruce. Projekt brány přežil a Santiago organizuje přeživší do týmu. Projekt by mohl být dokončen do dvou týdnů. Helena uvažuje, že se nevydá se skupinou skrz bránu a raději zůstane zde. Zazlívá si, že přivedla Rockwella. Den před aktivací brány se Helena přišla rozloučit. Santiago protestoval, ale nakonec pochopil. Mei-Yin však Helenu pevně uchopila za zápěstí s tím, že už ztratila příliš mnoho a nechce ztratit dalšího přítele. Její stisk byl pevný.

Brána se otevřela a oni pod sebou spatřili planetu. Konečně se vyhnout tomu šílenému experimentu.

Sir Edmund Rockwell
Rockwell si na hologramu v řídící místnosti před příchodem na Aberration hned všímá roztaveného Edmundia (elementů). Prvek vypadá přesně tak jak vypadal při jeho vlastním pokusu ho roztavit. Není však schopen přesně vybrat místo příchodu a tak je zatím roztavené Edmundium mimo jeho dosah. Láká ho představa co vše za zázraky by s tímto nejsilnějším prvkem dokázal. Po příchodu přemýšlí co způsobuje bioluminiscenci fauny a flory a tak provádí pokusy na místním hmyzu. Nachází bioelektrický náboj, ale není schopen ho uložit a ten tak rychle mizí. Zjišťuje že přímo Edmundium je příčinou bioluminiscence. Půda je jím nasákla a po generace působení na místní živočichy. Je rád, že přinutil Helenu aby ho doprovázela, její vědecká mysl může být přínosem a umí to i se zbraní. Ale vadí mu její upovídanost. Je si vědom svých minulých podvodů, přesto jí potřebuje. Přeje si aby byl znovu mladý. Setkávají se s Mei-Yin a Edmunda nejvíce zaujalo TEK brnění, které má Mei na sobě, rád by o něm zjistil co nejvíce. Ohromující zjištění pro něj je, že brnění je jen špičkou ledovce. Mei-Yin je doprovází do vesnice kde se na každém kroku setkává s TEK technologií. Je přesvědčen, že lidé z budoucnosti jsou hluboce obeznámeni s tímto úžasným kovem, ale nechápou jeho potenciál. Zjišťuje, že vesničané mají ohromné zásoby elementu a on uplně cítí jak pulzuje energií, není schopen od něj odtrhnou oči. Také potvrzují jeho domněnku o vlivu elementu na faunu a floru. Získává od vesničanů další informace a chce je přesvědčit aby ho přijali do vědeckého týmu. Je arogantně přesvědčen, že by to pro ně měla být čest. S pomocí Diany se do vědeckého týmu dostává. Myslí si, že ho nepovažují za sobě rovného a tak chce těm hlupákům ukázat, kdo je tady primitivní. Nyní má plný přístup ke studiu Edmundia a bioenergii. Vedci z budoucnosti však ve výzkumu Rockwella převyšují i díky větším znalostem nástrojů. Ten se tak zavírá v laboratoři a zvyšuje tempo svého zkoumání. Nakonec dosahuje úspěchu a vytváří baterii schopnou vstřebat bioenergii a přidává i lucernu na stejný pohon. V případě výzkumu Edmundia se ale dělit o své objevy nehodlá. Dovídá se od Diany o projektu Brána a trochu nechápe proč chtějí všichni opustit toto fascinující místo. Rockwell se pokouší zapůsobit na Dianu a hodlá ji přesvědčit, aby ho doprovázela do spodních jeskyní, kde se nachází Edmundium v tekuté podobě. Vylepšuje svou lucernu a dostává se do výpravy, která chce prozkoumat nejnižší jeskyně. Mei-Yin je vůči němu hodně podezíravá a Rockwell ví, že jí nesmí provokovat. Ve spodních jeskyních je potřeba nosit protiradiační oblek, což se mu nelíbí, ale je to nezbytné. Podaří se mu nalézt jezírko plné tekutého Edmundia, musí jednat rychle a nenápadně, aby si jeho počínání nevšimli ostatní. Získává vzorek čistého Edminundia v surové nezřeďené formě. Nabírá vzorek do dvou kontejnerů, je to malé množství, ale musí si s ním vystačit. Možná už nebude mít možnost se do těchto míst vrátit. Rockwell si uvědomuje obrovský potenciál tekutého Edmundia a stává se tímto prvkem stále více posedlý. Edmundium v pevné podobě nabízí jen pouhý zlomek jeho skutečné síly. Ve výzkumu ho někdo neustále vyrušuje a tak ostatní „zabaví“ vedlejším projektem rosliny Z, která může díky své bioluminiscenci působit jako ochrana. Dál se pak soustředí na výzkum Edmundia. Díky svému géniu získává čistší verzi Edmundia a přemýšlí jak jí otestuje. Tedy na kom jí otestuje. Nakonec použil jednoho z menších neagresivních tvorů chovaných jako mazlíčka. Do žil mu vstříkl dávku tekutého Edmundia. Podle předpokladů se z mazlíčka během pár minut stává velká strašlivá šelma. Než však mohl provést analýzu zasáhla Diana a jeho počínání zarazila. Rockwell si slibuje, že jí jednoho dne za to potrestá. Vesničané se snaží Rockwella držet dále od jeho výzkumu a tak přemýšlí na čem provést další pokusy. Cítí že je něčemu na stopě, že je blízko. Nakonec začne účinky Edmundia zkoušet na sobě. Mísí ho s vlastní krví a tuto směs si zpětně aplikuje. Pokusy pokračují a Rockwell se podle vlastních slov cítí skvěle, nikdy se necítil živější. Pozoruje vedlejší účinky na své levé ruce a před ostatními se to snaží skrývat. Myslí si, že podstupuje vzestup k samotnému božství. Když ostatní oslavují (zřejmě stabilizací obelisku) tak Rockwell v klidu pokračuje v experimentu. Odkládá pero a pouští se do závěrečného experimentu. Je přesvědčen, že se stane bohem. Ostatní se mu již nebudou posmívat. Nastává slavný den.

„Primitivní! Zuřivý! Jak se opovažuješ? Nejsi nic! Jsem Bůh! Jak se opovažuješ!“

„Nesnáším tě! NESNÁŠÍM TĚ! NESNÁŠÍM TĚ! Kam si mně vyhnal? Co je to za místo? Všechno, Ano, všechno. Země a nebe. Každý kámen a každé křoví. Cítím to všechno. Co je to za místo? Co jsem?“

„Začínám to chápat. Bylo těžké pochopit, protože je pro mně vše nové. Když mluvím, mluvím s tímto místem, mluvím s ARKem a on mluví ke mně. Říká mi tajemství, které jsem nikdy nedokázal pochopit. Šeptá mi o něčem větším, místu, které je větší než to kde právě jsem. Můžeme se tam dostat, my dva. ARK a ja. Společně.“

Poslední poznámka obsahuje obrázek zmutovaného Rockwella vedle ARKu.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments