PC Building Simulator

Hodně zjednodušené hraní si na PC servis. Připravit se můžete na odvirování (opravdu směšné), čištění od prachu, diagnostiku hardware, výměnu komponent a stavbu počítačů. Začínáte s jedním pracovním stolem a vlastním PC, kde objednáváte komponenty do přijatých zakázek. Za odvedenou práci dostáváte samozřejmě zaplaceno a ještě u toho získáváte zkušenosti, za které si pak pořídíte ještě dva pracovní stoly a skříň na počítačové skříně. Hra nabízí mimo kariéry i free mód, kde si můžete skládat libovolně k sobě pasující komponenty do vysněné sestavy.

Tak jako u Car mechanika mi chyběla kabeláž, tak zde jsem se jí dočkal – bohužel je zpracovaná otřesně. Stejně tak jako i montáž různých komponent. Zkuste si v reálu jen tak vložit pevný disk do počítače bez přišroubování nebo si zkuste vyměnit chladič na procesoru. Ve hře to jen tak položíte do case a je vymalováno. Co na tom, že při transportu dojde k poškození disku. Když už jsem u těch HDD. Taková výměna disku zákazníkovi je ve hře fajn, ale co data? Instalace systému? I montáž základní desky, kdy do bedny namontujete úchyty, ale okamžitě ji musíte přišroubovat … omylem dejte ESC a montujete to všechno nanovo. Opět odfláknuté zpracování. Na druhou stranu bočnice na bedně jsou kolikrát i na 4 šroubky z jedné strany. Když už si hra říká simulátor, tak by měla obsáhnout všechny aspekty této profese, jinak se z toho stává pouhá klikačka. Chápu, že je hra v Early Accesu, ale tohle jsou základní věci. Stačilo by přidat do hry volbu obtížnosti.

Abych jen nekritizoval, uznávám, že pro laiky je hra výborná v tom, aby se naučili pochopit základy montáže počítače. Sám bych hru nedokázal udělat, ale když už má simulovat něco, s čím se každý z nás setkal nebo setká, tak ať je to zpracované lépe. Hra má rozhodně potenciál. Otázkou je, jestli to autoři dokáží využít.

+ reálné značky výrobců komponent
+ základní zjednodušená nauka o stavbě PC
+ grafické zpracování neurazí

~ chybí mi možnost nastavení BIOSu
~ možnost instalace operačního systému
~ záloha a obnova dat 

– nereálná montáž většiny komponent
– opakující se úkoly

Nakonec dodám, že v tomto oboru se pohybuji přes 25 let a vím co to obnáší. I proto hru ze svého pohledu hodnotím negativně.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments