On The Road

Dlouho jsem nepsal žádnou recenzi. Nerad píšu. Každému se na hrách líbí něco jiného a to co se líbí mě se nemusí líbit ostatním. Pár hodin jsem odjezdil jak v ETS2 tak i v ATS. On The Road jde v mnoha ohledech jiným směrem než simulátory od SCS.

Hra je v předběžném přístupu, spousta funkcí není dokončena, mapa není celá a prozatím lze jezdit pouze do 7 měst (v Něměcku). A právě města jsou tím, co dodává hře trochu jiný rozměr. Jsou obrovská. Město se neskládá pouze z pár silnic a sem tam křižovatky. Zvolíte si zakázku a třeba jen cesta přes město pro náklad může trvat i 15 minut. Ano není to dokonalé, kdo se chce tak dlouho kodrcat pro náklad, ale mě se to líbí.

Další věcí, která se mi na hře líbí je slibovaná možnost vystoupit z kamionu. Ono už to vlastně jde. Dojedete na benzinku, vypnete motor, vystoupíte, obejdete kamion a v pohodě si natankujete – vystoupit můžete kdekoli. Tato funkce je teprve v začátcích, ale funguje. V současné době je ve hře jen jedna značka kamionu – MAN, ovšem máte možnost koupit si klasický tandem nebo návěs k vašemu tahači. Aktuálně se dokončuje typ návěsu gigaliner a autoři pracují na SCANII, která by se do hry měla dostat co nejdříve a zdarma.

Dalším lákladlem je to, že oproti ETS2 / ATS bude ve hře možnost vlastnit svůj návěs (tandem, gigaliner, přívěs). Updaty vycházejí cca 1x za měsíc, ale vždy to stojí za to. Dodám jen, že hra běží na Unity. Češtinu do hry jsem dělal před updatem 0.6.3.

+ volnost pohybu mimo kamion
+ zpracování tahače a jeho fyzika
+ interaktivní ovládání v kabině

~ ulice působí prázdně
~ herní menu by mohlo být lépe zpracováno
~ prozatím jeden skin kamionu
~ způsob naložení a vyložení nákladu

– AI doprava není úplně dokonalá
– generování zakázek je primitivní
– hra se uloží jen po dokončení zakázky

Sám za sebe hru doporučuji pouze těm, kteří mají rádi kamiony a nevadí jim hra ve stádiu Early Accessu.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments