Faeria

Poslední dobou jsem přesedlal na pomalejší herní styl a začal se zajímat o karetní hry. Před lety jsem vyzkoušel i Hearthstone od Blizzardu, ale moc dlouho jsem u toho nevydržel. Kolem hry Faeria jsem kroužil už nějaký ten pátek a když se nedávno dostala do víkendového hraní zdarma tak jsem ji zkusil a večer už byla trvale umístěna v knihovně.

Faeria je podobná zmíněné hře od Blizzardu a přece je tak jiná. Jedná se o karetní tahovou strategii. Cílem hry je zničit protivníka a na cestě k němu bojovat proti jeho kartám, které mají daný počet životů a útočných bodů. Stejným způsobem útočí i protivník na vaši hlavní postavu. K pohybu je k dispozici herní plocha o předem daném počtu hexagonových políček, na které před vyvoláním bojovníka z karty musíte nejprve vložit podklad ve formě herního pole. Těch je tu celkem pět – základní země, lesy, pouště, skaliska a vodní prostředí. Pro vyvolání určité karty je tedy třeba podloží, uvedené u karty vlevo nahoře, ale i počet Faerií (many – modré kolečko s body pro vyvolání karty). Tu dostáváte v každém kole a můžete ji získat navíc i ze studánek kam je potřeba se dostat stavěním políček a následně na ně postavit svou kartu, která bude manu každé kolo sbírat. V jednom tahu můžete položit dvě obyčejná pole nebo jedno speciální pole (les, poušť, skála, voda) nebo si lze místo budování políček si vzít přímo jednu Faerii, případně si líznout kartu navíc. Pak již vyvoláte potřebné karty v závislosti na podloží a počtu many. Protivník má ty samé možnosti jako vy.

Existuje zde téměř 900 různých karet, ze kterých si poskládáte své vlastní balíčky po třiceti kartách a ty následně používáte v boji proti soupeři. Každá karta má svoje výhody ale i nevýhody. Některé jsou čistě pro útok, další na obranu a speciální podpůrné karty na těžbu many nebo vylepšení stávajících karet.

Karty se ve hře koupit nedají. Za plnění denních úkolů, hádanek a misí dostáváte odměny ve formě diamantů, klenotů a beden, ze kterých vám karty padají. Samozřejmě existuje ve hře herní obchod, kde lze nakupovat i truhly, které mohou obsahovat karty, kosmetické doplňky jako vzhled postavy, studny a ruby karet. Nemají ale opravdu žádný vliv na herní mechaniku. Postupem času dostanete šanci si za získané návody karty i vytvářet.

Než se vrhnete do souboje samotného je dobré plnit již zmíněné mise, kde se naučíte používat jednotlivé druhy karet. Dalším místem k učení a ovládnutí hry jsou hádanky, kdy máte za úkol v jednom tahu porazit soupeře s předem nastaveným prostředím. Hraním si zvyšujete kromě sebevědomí i level vaší postavy, který následně odemyká například souboje proti bossům, Pandořiny mise a další náročnější úkoly. Získané zkušenosti se budou hodit v online zápasech proti reálnému protihráči. Můžete hrát i v kooperaci s kamarádem.

+ čeština
+ unikátní herní systém

~ opakující se úkoly
~ pro mě zbytečné množství karet

– nepřehledná tvorba balíčků

Upozorňuji, že hra je opravdu návyková.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments