Příběh Arku: Scorched Earth

Znovu se potkáváme s našimi starými známými z Ostrova, Helenou Walker a Edmundem Rockwellem. Místo Nervy a Mei-Yin zde ovšem máme Raiu, kněžku ze starého Egypta a Johna Dahkeyu, indiána, který se postupně stává kapitánem ozbrojených milic ve Spálené zemi

Příběh Heleny Walker
Naše stará známá Helena. Mezi Ostrovem a Spálenou zemí nám evidentně chybí několik podstatných událostí. Helena svou cestu pouští začíná dost tajemnou informací o tom, že zapnula nějakou konzoli, na které si mohla vybírat z různých světů a prostředí. Když si vybrala poušť, omylem stiskla na konzoli jiné tlačítko a objevila se najednou zde. Setkává se s Morrelatopsem a hned od začátku si je jistá, že se na Ostrově trefila s domněnkou, že jsou zde geneticky modifikovaná zvířata. Z pohledu genetiky tohle zvíře totiž vůbec nedává smysl. Chce samozřejmě zjistit více a dozvědět se proč se to děje a kdo to řídí. Nejzáhadnější je její poznámka číslo 6. Prohlašuje, že červi v dunách jsou přirozenou bariérou, aby se nikdo nedostal z pouště. Zdůrazňuje myšlenku, že je Spálená země stejně jako Ostrov vesmírnou stanicí. Aby zvířata a lidé zůstali na jednotlivých stanicích, existují bariéry a na Spálené jsou bariérou právě červi. Znovu upozorňuje, že jelikož je na světech více dravců než kořisti, nemohl by takový systém existovat přirozeně. V další poznámce k těmto pátráním přidává i informace o holografických horizontech a neviditelných bariérách a začíná počítat s tím, že vesmírných stanic musí existovat více. Každá ze stanic je bizarním experimentem. Zatím ale neví nic dalšího. Setkává se tváří v tvář s obrovským kamenným golemem a drakem plivajícím blesky, nachází si Jerbou, která jí věrně upozorňuje na změny počasí a jako bioložka dále tápe v tom, co se kolem ní děje. V momentě, kdy na její vesnici útočí hejno kudlanek, se objevuje letka draků. Jeden z draků má jezdce, kterého vesničané označují jako Waliho al Aswada. Helena ho chce najít a setkat se s ním. Jeden z vesničanů prohlašuje, že Wali je mimozemšťan. Helena, po zkušenostech, které má, tuto myšlenku zrovna nezavrhuje. Skutečně Waliho najde. Tedy Waliho. Jí. Wali je žena, žijící společně s draky na vrcholku hory. Wali jí nechává studovat divoká zvířata Spálené země a jednoho dne jí bere na výpravu. Na výpravu, při které naleznou Edmunda Rockwella. Když Helena Wali vypráví o tom, co se dělo na Ostrově, Wali jí sděluje, že na jihovýchodě Spálené země bylo velké město, které celé poušti vládlo. Jednoho dne bylo zničeno samotným obeliskem, zřejmě proto, že dosáhlo takové pokročilé úrovně, které už nastavení obelisků nedovolovalo. Helena se domnívá, že kurátoři, jak říká zatím neznámé síle, mohou ovládat dění na jednotlivých stanicích. Dostanou místní artefakt s kterým jim Wali oznámí, že se díky němu mohou přenést zpět do „kontrolní stanice“. Při loučení se Helena dozví pravé jméno svojí společnice. Raia.

Příběh Edmunda Rockwella
Náš další známý z Ostrova se probouzí ve Spálené zemi se vzpomínkou o tom, že ho sem přivedl záhadný stroj. Stanoví si cíle. Chce se dozvědět více o tajemném kovu, který pokrýval svatyni, ve které byl onen přístroj. Dostává se ke skupině přeživších, kteří pozitivně reagují na jeho povídání o artefaktech z Ostrova. Edmund je přesvědčen, že i tento svět má své vlastní. Nachází je v klášteře těchto přeživších v momentě, kdy se k nim místní modlí. Všechny artefakty ukradne a utíká pryč. Dozvídá se, že stejně jako na Ostrově artefakty reagují s obeliskem a rozhodne se, že na bestii, která hlídá cestu obeliskem, najde silné spojence. Padá ovšem do zajetí jednoho z agresivních kmenů. Vůdce tohoto kmene čeká se svou ženou prvního potomka a Rockwell je díky svým lékařským zkušenostem donucen toto dítě přivést na svět. Jelikož se mu to povede, získává velmi dobrou pozici v tomto kmenu a jeho vůdce Timura nakonec přesvědčí, aby se šel utkat se strážcem obelisku. Ze strážce obelisku Rockwell získává surový neopracovaný kov stejný, jako byl ve svatyni. Rockwell znovu využívá příležitosti a když Timur slaví vítězství nad bestií, otráví jeho skupinu a krade tajemný kov a klíč, který zmíněná bestie hlídala, a utíká pryč. Při putování ho zaskočí písečná bouře po které ho nachází Helena. Na rozdíl od Heleny je ale Rockwell stále opatrný a Helenu nesnáší. Nechce jí to ale dát najevo. Hraje tedy svou roli, dále studuje tajemný prvek, kterému dává název Edminium. Jelikož ho my známe jako Element, tento název se zřejmě nikdy neuchytil. Spolu s Helenou nakonec odchází do „kontrolní stanice“.

Příběh Johna Dahkeyi
Dahkeya se probozí v neznámé zemi s neznámým implantátem v ruce. Netuší, kde je a ani, jak se sem dostal. Najde si pár nových přátel a společně se doslechnou o osadě na jihovýchodě. Rozhodnou se, že se do ní vypraví. Zde se seznámí s Raiou a stává se jejím kapitánem. Trénuje další osadníky a formuje milici, která má chránit vesnici Nosti od vnějších nebezpečí. Bojuje se záhadnými tvory obývajícími toto zvláštní místo. Poté, co několikrát odráží útoky zákeřných kudlanek, rozhoduje se, že vezme své muže a půjde pobít tyto živočichy. Napadnou jejich jeskyni pomocí výbušnin, ale polovina jeho mužů v bitvě umírá a on sám je vážně zraněn. Zamiluje se do Raii stejně jako ona do něho. Jednoho dne jednu z hlídek napadne neznámý tvor. Postupně zjišťuje, že se odnikud ve Spálené zemi objevil drak. Jeho zvědové navíc hlásí kromě ohnivých draků i další druhy, plivající kyselinu a vrhající blesky. Spolu s agentkou ruské rozvědky Sashou usoudí, že za vše můžou mohutné levitující obelisky a že je nyní z nějakého důvodu toto místo nechce. Když se obelisky rozzáří a začnou trhat Nosti na kusy, zachrání s pomocí své kočky Raiu a jediní dva přežijí zkázu jejich města. Když se dostanou do obklíčení draků, loučíme se s Dahkeyou ve chvíli, kdy se rozhodne, že odláká jejich pozornost a střetne se s nimi v nerovném souboji, aby jeho milovaná Raia mohla přežít.

Příběh Raii
S Raiou se setkáváme v momentě, kdy se dostává na pozici vůdce klanu. Rychle nachází kapitána pro své ozbrojené milice, Dahkeyu. Ujímá se role spasitele a do svého klanu ochotně přijímá přeživší, kteří k ní přijdou. Pečlivě buduje vesnici Nosti a učí se pracovat s materiálem této země. Postupem času se zamiluje do svého kapitána Dahkey. Ten je při jedné výpravě proti Kudlankám vážně zraněn a ona si uvědomuje jeho city k němu. Jejich vesnice Nosti už je dávno městem. A celá Spálená země teď žije v harmonii a lidé bojují pouze s přírodou. Jednoho dne začnou všechny tři obelisky záhadně pulzovat. Obelisky začnou ničit celé město a celou zemi. Vytvářet obrovské praskliny napříč celým územím. Většina obyvatel Nosti umírá, na město útočí i draci. Nakonec umírá i její Dahkeya a ona zůstává sama. Raia nachází vejce draků a rozhodne se, že si z nich vybuduje svou vlastní novou armádu. Plná zášti a zloby se na svých nových dracích chce stát postrachem pouště. Na poslední svou kamennou destičku vytesává, že pomáhá zrovna páru vědců, kteří se snaží odhalit tajemství tohoto místa. Ale ona nikdy nepřestane, dokud nepotrestá bohy, kteří jí vzali vše.


Helena Walker si všímá, že celý ekosystém tak, jak je nastavený, nemůže normálně fungovat. Myslí si tedy, že se spíše jedná o někým ovládané ZOO. Je přesvědčená, že zvířata ostrova jsou geneticky modifikovaná a upravená tak, aby rychleji rostla a byla lépe ochočitelná. Dále tvrdí, že každá z „map“ je ve skutečnosti vesmírná stanice. Uměle vytvořené prostředí se svými pravidly a se svými „kurátory“. Edmund Rockwell přichází na to, že se na všech světech vyskytují artefakty nabité záhadnou energií, která je schopná aktivovat obelisky. Společně přichází na to, že za každým obeliskem je strážce, který hlídá jeden z klíčů. Pokud máte všechny tři klíče, můžete vstoupit do tajemné jeskyně na ostrově. Při odevzdání všech tří klíčů se Helena s Edmundem dostali do jakési kontrolní místnosti, ve které si mohli zvolit, který ze světů navštíví. Podle všeho na své objevení čeká spousta dalších světů.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments