Oxygen Not Included

Snažit se přežít ve vesmíru není žádná sranda. A díky tomu, že v této hře máte pod kontrolou téměř všechno to platí stoprocentně. Vážnost situace zlehčují vtipné animace a pěkné grafické zpracování. Akorát, že na můj vkus je těch trablů a obsahu ve hře až příliš. Musíte se starat o prozkoumávání a správu surovin, potrubní systém, elektrické rozvody a dokonce i o mentální stav kolonistů.

V survival hrách nijak zvlášť nevynikám a ONI není výjimkou. A pokud k tomu připočítám nepřehlednost a přeplněnost herní plochy, tak mám nulovou šanci na úspěch. Samozřejmě si můžete zvýraznit důležité oblasti, ale moje základna je nakonec stejně zaplněna změtí trubek, drátů, dekorací a různého vybavení. Místo dnů zde jsou cykly a po každém skončeném cyklu máte možnost si o něm přečíst zprávu. Vlastně všechny potřebné informace jsou lehce dostupné. A není jich málo. Při každém pohybu myší a nebo kliknutí na cokoliv na mě vyskočil balík informací. Ráda čtu, ne že ne, ale čeho je moc… Poctivě jsem se snažila tuhle hru zamilovat a nebo aspoň oblíbit, ale u mě nakonec stejně vyhraje jednoduchost nad propracovaností a chaosem.

Na druhou stranu se mi líbí detaily objektů a postav, zvuky a vtipné animace. Každému kolonistovi můžete přiřadit úkoly a ještě zvýšit a nebo snížit jejich důležitost. Dalším stupněm je přiřadit práci postavám, které v ní vynikají a budou se jí rychleji učit. Při rozdělení do pracovních skupin si všichni nasadí na hlavičky čapky, takže je všem hned jasné, kdo je v jaké profesi mistr nad mistry. Můžete mít farmáře, vědce, inženýrku a nebo uklízečku. Postupem času se vaše kolonie rozrůstá a je potřeba vylepšovat a zefektivňovat vybavení a výrobu, takže není radno podceňovat výzkum nových technologií.

Věřím tomu, že tahle hra je pro hodně lidí návyková, ale u mě nejspíš bohužel skončí jako Don’t Starve. Pěkně zakonzervovaná v knihovně. Nákupu nelituju, ale moje srdcovka to nejspíš nebude. Na vyzkoušení a zablbnutí je to fajn změna, takže se k ní nejspíš vždy jednou za čas budu budu vracet.

Leglis

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments